Hayvan yatağı özellikleri DLG test

DLG-Test raporu 6407  Gummiwerk KRAIBURG Elastik GmbH & Co. KG Hayvan yatağı WINGFLEX  Deformabilite/elastikiyet, Testzentrum  Technik und Betriebsmittel www.DLG-Test.de DLG­Prüfbericht 6407

Genel bakış

Test markası olarak bilinen DLG “TEK KRİTER”’i tarım teknik ürünlerinin bağımsız ve kabul görmüş değerlendirme kriterlerine uygun olarak DLG’ nin daha az kullanılmış ve bilinen değerlendirme kriterlerini başarıyla geçmiş olan en yeni ürünler için olarak DLG-ANERKANNT” test markası adı verildi. Yapılan bu testlerin maksadı, olağan üstü denetim konusundaki belirli yenilikleri ve konunun ana kriterleri vurgulamaktadır. Bu Test, Test yapılan ürünün özelliklerine odaklanarak DLG test çerçevesindeki genel kontroller veya diğer değer tespit özellikleri dahil tüm kriterleri kullanabilir. Minimum gereksinimler, test koşulları ve prosedürleri de test sonuçlarının değerlendirme esasları bir DLG uzman grubu tarafından tanımlanır ve Bilinen teknoloji kurallarına, bilimsel, tarımsal bilgi ve ihtiyaçları göz önüne alırlar.

Başarılı bir test sonucunda, sonuç raporunun yayınlanmasıyla geçerlilik kazanan markalama hakkı, yayım tarihinden itibaren beş yıl geçerlidir.

DLG bilinen tek kriter Testi “Deformabilite / Elastikiyet, Sürekli Ayak Basma “ DLG test merkezindeki laboratuvarlarında yapılan teknik ölçümler Kalıcı bir etki bırakabilecek şartlar altında Deformabilite ve Esneklik ölçülür. Nisan 2010 itibarıyla elastik zemin kaplamaları testlerinde DLG test kriterleri dışındaki kalanlar araştırılmamıştır.

Değerlendirme- Özeti

Test yapılan durak hayvan yatağı
WINGFLEX elastik bir zemin kaplaması ahır duraklarında yükseltilmiş yatak alanında DLG­ Bilinen dayanıklılık ve konfor üzerine özel testleri uygulanır

Tablo 1:
Bir bakışta sonuçlar 

Deney öğesi Test sonuçları Değerlendirme* Deformabilite ve esneklik

-Ürün yeni iken 42,9 mm, çok iyi + +
-Dayanıklılık testinden sonra 39,0 mm, çok iyi + +
İncelenen. Özellikle de deformabilite, ­ Üzerine basılma süresi Bir standarttır.

Görünür kalıcı deformasyon yok + +
Yüzey Aşınma 
Alt kısım önemli bir aşınma görülmedi +
* Değerlendirme Yorumları: + /  / – (+ = dayanıklı,  = şartlara bağlı olarak dayanıklı, – = dayanıklı değil)

Ürün: Hayvan yatağı WINGFLEX,
Üretici ve başvuru sahibi
Gummiwerk KRAIBURG Elastik GmbH & Co. KG, Göllstraße 8, 84529 Tittmoning
İletişim: Telefon: 08683 701­0 Telefax: 08683 701­126 info@KRAIBURG­elastik.de
http://www.KRAIBURG­elastik.de

Tanım ve teknik veriler
Test edilen elastik durak altlığı WINGFLEX sığır ve inek ahırlarında yükseltilmiş duraklar içinde yatak alanı döşemesi olarak kullanım için.
-Siyah derin profilli kauçuk yatak ca. 65 mm kalınlık; çekiç dövme profilli üst yüzey
-Sertlik Shore A: 60
– Alt tarafı Trapez formu şeklinde „Kanatlar“ (Yükseklik ca. 50 mm, genişlik aşağı ca. 65 mm, Yukarıdaki genişlik ca. 45 mm, Kalınlık: ca. 12 mm) ve yuvarlatılmış ve iki boyutlu dikdörtgen çıkıntılar (yuvarlatılmış köşeler: yükseklik ca. 6 mm, Çap ca. 18 mm; dikdörtgen çıkıntılar Tip 1: yükseklik ca. 12 mm, En ca. 11 mm, Boy ca. 20 mm; dikdörtgen çıkıntılar Tip 2: yükseklik ca. 6 mm, En ca. 12 mm, Boy ca. 22 mm)
-Yatak kenarındaki çevresel sırt
-Entegre drenaj eğimi ca. 1,5 % arka alanda (ca. 60 cm) ve sızdırmaz dudak
-Diğer profiller ili uyumlu

Metod

Deformabilite ve esneklik

Ürün yeniyken deformabilite ve küre ile adımlama, basma darbeleri deneyinde (r = 120 mm) ve Ölçülen 2000 N (yaklaşık 200 kg’a eşit) bir penetrasyon kuvveti uygulandı.

Basma adımlama deneyi süresi
Basma süresinin ölçümü, standart test programına göre yapılır ve 10,000 N’de (yaklaşık 1000 kg’a karşılık gelir)
Çelik suni ayak ile doğal inek adımları atan” yuvarlak metal tabanlı bir test tezgahında100.000 değişken adım atarak doğal koşullar modellenerek uygulanır

Metal ayak 105 mm’lik bir çapa sahiptir ve bu nedenle 75 cm²’lik bir ayak izi anlamına gelir, tırnağın yük taşıma kenarı 5 mm genişliğindedir ayak tabanın çevresindeki geniş halka, kalan alanı egemen kılan 1 mm, simüle edilmiştir

Ayrıntılı Test sonuçları

Deformabilite ve esneklik

Metal küre ile top basıncı uygulama deneyi (r=120mm) ürün yeniyken penetrasyon derinliği 42,9 mm oldu. Uygulanan yükün basıncı 6,2 N/cm² olarak uygulandı. Hayvanlar yatarken ve kalkarken karpal eklemlere binen yükün daha hafif olması beklenebilir.

Çelik ayak ile yapılan sürekli yürüme stres uygulamasından sonraki elastikiyet
(Ayak izi 75 cm²) ve 100.000 değişken adım ile uygulanan yük 10.000 N.
Dayanıklılık testinden sonra kürenin penetrasyon derinliği 42,9 mm den 39mm kadar azaldı
Temas basıncı 6.2 N / cm²’den 6.8 N / cm²’ye yükseldi (resim 2 görüldüğü gibi). Sünme esnekliğinin azaldığını görebilirsiniz

10.000 N’da 100.000 değişen yük ile bir test tezgahında yapılan yürüme test süresi sonunda, yüzeyde aşınma tespit edildi
Alt kısımda ise bir aşınma görülmedi.
Kalıcı bir deformasyon tespit edilemedi
Resim 2:
Temas basıncına bağlı deformasyon
Resim 3:
yatağın alt kısmıinek yatagi WELA_LongLine_kanat

Sonuç

Mevcut DLG- Konfor-dayanıklılık özellikleri Durak zeminlerinde test edilmiştir
Bilinen bireysel kriterleri durak zeminleri kaplaması WINGFLEX WINGFLEX gereklilikleri vardır
Test edilmiş analizleri yatak alanlarında kullanılmak üzere incelenen test kriterlerine göre
Değerlendirme Kriterleri temelleri yükseltilmiş durak yatakları. Değerlendirilmesi gerekmektedir
Test teçhizatı araştırmaları .
DLG-Prüfbericht 6407 Seite 3 von 4

Daha detaylı bilgi

Durak zemin kaplamalarının diğer test sonuçlarını aşağıda bulabilirsiniz.
http://www.dlg-test.de/stalleinrichtun-
gen. indirilebilir
Sorumlu DLG uzman komiteleri hayvan refahı ve sığır yetiştiriciliği konusunda çeşitli broşürler yayımlarlar. Bunları ücretsiz indirebilirsiniz im PDF-Formatı mevcuttur.

DLG

DLG, tarımsal teknoloji, iş ve gıda hakkında iyi bilinen denetlemelere ek olarak, tarımsal gıda sektöründe bilgi alışverişi ve fikir alışverişinde bulunmak için tarafsız ve açık bir forumdur.
Yaklaşık 180 tam zamanlı çalışan ve 3 binden fazla yetkili resmi uzman mevcut sorunlara çözümler üretmektedir.
80’den fazla komite, çalışma grubu ve komisyon ile deneyimli uzmanlık çalışmalarında yetkinlik ve sürekliliğin temelini oluşturmaktadır. DLG, sektör dergileri ve kitaplardaki makalelerle birlikte broşürler ve çalışma belgeleri şeklinde tarım için geniş bir uzmanlık bilgisi derlemektedir.

Deney metodu
DLG e.V.,
Testzentrum Technik und Betriebsmittel, Max-Eyth-Weg 1,64823 Groß-Umstadt
DLG-Test konusu
DLG- Tanımlı tek kriter testi “Esnek zemin kaplamaları”
(Stand 04/2010)

DLG, tarım ve gıda endüstrisi için dünyanın önde gelen ticaret fuarlarını organize ediyor. Modern ürünleri, süreçleri ve hizmetleri bulmaya ve onları halka şeffaf hale getirmeye konusunda yardımcı olur.
Bilgi ve diğer avantajları elde edin ve tarım endüstrisinin uzman bilgisi üzerinde çalışın! Daha fazla bilgi için http://www.dlg.org/ mitgliedschaft.

DLG test merkezi
Teknoloji ve kaynakları
DLG Test Merkezi Teknoloji ve Kaynakları Groß-Umstadt sertifikalı tarım teknolojisinin kriteridir ve kaynakları

Dahili ekonomi bölümü Proje müdürü
Dipl.-Ing. agr. Susanne Gäckler
Deney mühendisi Dr. Harald Reubold*

*Raportör

bağımsız teknoloji testleri için önde gelen test ve belgelendirme servis sağlayıcısıdır.
DLG test mühendisleri, son teknoloji ürünü ölçüm teknolojisi ve pratik test yöntemleriyle, ürün geliştirme ve yeniliklerini test eder.
Çoklu akreditasyona sahip olan ve EU- akrediteli laboratuvarlara sahip olan DLG-Test merkezi Teknoloji ve ekipman ile bilinen teknoloji testleri ve DLG incelemeleri ile çiftçilere, uygulayıcılara, tarımsal teknoloji ve işletme planlamaları ve yatırım planlaması için önemli bilgiler ve karar destekleri verilir.

16-695
© 2016 DLG